آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


چه داشبوردی برای شما مناسب است؟

چه داشبوردی برای شما مناسب است؟
1397/07/16

نویسنده : piworld.com اخبار

چه داشبوردی برای شما مناسب است؟

گرداندن یک کسب و کار موفق این روزها کار آسانی نیست. مشکلات از هر طرف سرازیر می شوند و به عنوان یک مدیر اجرایی شما باید بتوانید متمرکز بمانید و عنان کسب و کار خود را در دست نگه دارید. آنچه به طور روزانه میبینید، می شنوید و می دانید چیست؟


داشبورد اختصاصی
داشبورد مدیریتی مناسب شما کدام است؟ یک انتخاب این است که به سراغ آیتم های کلی و اهداف کلان شرکت بروید تا دیدگاهی رده بالا به پیشرفتتان کسب کنید. یک داشبورد عملیاتی بر جنبه تولیدی کسب و کار تمرکز دارد و دوباره با دیدگاهی رده بالا. یک داشبورد تاکتیکی ساختار عملیات را بعنوان پایه قرار داده و به بخش ای کوچکتر تقسیم می کند، شاید حتی تا سطح خط تولید و دستگاه تولیدی. یک داشبورد فروش به شما درک عمیق تری از فروش، مشتریان و فعالیت های بازاریابی می دهد. شما انتخابهای فراوانی دارید و بهترین پیشنهاد این است که تمامی این گزینه ها را پیش از انتخاب قطعی در نظر بگیرید.

نقاط حیاتی تصمیم ساز
داشبوردها گزارشها و نمودارهایی نیستند که شما به آنها نگاه کنید و بگویید "خوبه!" یا "وای! اینجا چه خبره؟!" آنها باید شما را راهنمایی کنند تا بهترین تصمیمات را بگیرید و در اینجا تاکید بر تصمیم عملی گرفتن است. این ما را به نقطه ای برمیگرداند که باید در آن اهداف خود را در سطح سازمان، دچارتمان و حتی افراد طراحی کنیم. اکر اهداف وجود نداشته باشند ما معیاری برای سنجش خود نداریم. اطلاعات بدست آمده از داشبورد به شما می گوید که چه چیزی در سازمان شما روی روال جلو می رود؟ همچنین به شما می گوید در کدام موضوعات از اهداف خود عقب افتاده اید.

ایجاد زبان مشترک
داشبوردها کاربرد دومی دارند و آن ایجاد یک زبان مشترک برای شما و تیمتان برای همرسانی میزان پیشرفت فعالیتهاست. یک داشبورد می تواند ماهیت موضوعی روش اداره سازمان را از میان بردارد. بعناون مثال وقتی از یک مدیر عملیاتی جوان می پرسید که عملکرد بخش مورد مدیریتش چگونه است شاید بگوید: "خیلی خوب!". در حالی که با استفاده از یک زبان مشترک مدیریتی او خواهد توانست عملا هر چه که می خواهید در مورد بخش تحت مدیریت او بدانید برای شما بازگو کند. منفعت دیگر داشبوردها در این است که آنچه اندازه گیری می شود را می توان انجام داد و این ویژگی جالب آیتم های عملکرد است.

موانع شما کدامند؟
دیتای موجود و فرمت هایی که تامین کنندگان خدمات BI می توانند هوش تجاری را به سازمانها ارائه کنند راه طولانی را طی کرده اند. اگر شما اخیرا پلتفرم خود را بروزرسانی نکرده اید یا کاربری خود را به بهینه ترین شکل ممکن نرسانده اید باید بطور جدی به این کار فکر کنید. با داده ها و اطلاعات موجود امروز این فرصت را خواهید داشت که با استفاده از این ورودی ها هر آنچه می خواهید را تصویر کنید و بهترن تصمیم را برای سازمانتان اتخاذ کنید. آنچه قطعی است این است که دست رو دست گذاشتن و اقدامی نکردن یک انتخاب غلط است!