آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


5 قابلیت مهم که ابزارهای نمایش کلان داده شما باید دارا باشند

5 قابلیت مهم که ابزارهای نمایش کلان داده شما باید دارا باشد
1397/11/09

نویسنده : dataversity.net اخبار

5 قابلیت مهم که ابزارهای نمایش کلان داده شما باید دارا باشند

عکس ها بهتر از هزاران واژه با ما ارتباط برقرار میکنند. این برای هیچیک از ما پوشیده نیست، دلیل آن، نمایش اطلاعات پیچیده در قالبی قابل فهم تر نسبت به صدها جمله است.


بطور مشابه ابزارهای نمایش کلان داده ها نیز همین عملکرد را دارند. این ابزارها به شرکت ها، سازمان ها و بنگاه های اقتصادی کمک میکنند تا داده ها در قالبی سازمان یافته و منظم نمایش داده شوند و نه تنها باعث راحتی در برگردان اطلاعات میشوند بلکه بطور چشم گیری در تصمیم گیری مؤثر نقش اساسی ایفا میکنند.

روند جمع آوری داده ها به تنهایی کافی نیست، داده ها زمانی ارزشمند میشوند که بخوبی ترجمه شوند. بدین جهت ما ابزارهای نمایش کلان داده ها را داریم که فرای نمایه های عددی، نمودارها و چارت های تصویری هستند. این ابزارها بوسیله شناسایی همبستگی ها و الگوهایی که از طریق مطالعات پیشرفته بر روی نقشه ها و نمودارهای حرارتی انجام میشود روند تصمیم گیری را میسّر میکنند.

ابزار تصویر سازی کلان داده

کاری که ابزار تصویر سازی کلان داده انجام میدهد شناسایی الگوها، محدودیت ها و مقادیر ناچیز از دیتای مورد نظر جهت تولید مفاهیم قابل اجرا وکاربردی است. این کار روند تصمیم گیری سریع و مؤثر را میسر میکند.

در اینجا برخی از این ابزارها را معرفی میکنیم:

1 توانایی تصمیم گیری

ابزار تصویر سازی، با آنالیز دیتای قبلی و پیش بینی الگوهای آینده، دیتا را در قالبی با محتوا تولید میکند. این اطلاعات تنها زمانی قابل استفاده است که کاربر نهایی توانایی تصمیم گیری را بر اساس الگوها و اطلاعات منتشر شده داشته باشد. بدین منظور ابزار باید قابلیت ساپورت خط روندها، آنالیزهای پیشرفته و دیگر امکانات ارزیابیِ متریک را دارا باشد.

2 زیر ساخت فوق مؤثر

دیگر عامل مهم در ارتباط با موفقیت ابزار تصویر سازی کلان داده، زیر ساخت است. هرچه زیر ساخت پویاتر باشد، استخراج اطلاعات برای تیم فنّی راحت تر است. مقادیر اطلاعات ذخیره، مدیریت و آنالیز شده بسیار زیاد است و نگهداری زیر ساخت آن نیز عملیات بزرگی است.

از اینرو، در کارهایی شبیه به این، ذخیره سازی ابری یا محاسبات بدون سِرور روی کار آمده اند که برای ظرفیت های کاری اضافه، زیر ساخت میتواند بدون هزینه های گزاف براحتی مدیریت و آماده شوند. نه تنها از نظر مالی، بلکه از جهت سرعت در کار و صرفه جویی در زمان در انجام کارها این زیر ساخت میتواند بکار آید.

3 قابلیت ادغام

مفاهیم کلان داده تنها زمانی برای کاربر مفید است که بطور یکپارچه تجمیع شوند و بطور مستقیم به داشبورد واحدهای عملیاتی ارسال گردند. این همان جاییست که میتوانند دلایل شکست یا پیروزی و مقادیر مرتبط با آنها را بفهمند، روندهای پیش رو را پیش بینی کنند و متدهایی که نتیجه مورد نظر را بدست می آورد را نتیجه گیری کنند. برای بهره گیری هرچه بیشتر از مفاهیم، باید ابزارهای تصویرسازی با یک ساپورت API همراه باشند.

4 کشف سریع نتایج/مفاهیم

نتیجه گیری از آنالیز دیتاها باید بموقع انجام شود. یک تأخیر کوچک میتواند منجر به نابودی تمام جریان کاری و تجربیات یک فرد شود. اگر ابزار تصویر سازی کُند باشد توسط کاربران کنار گذاشته میشود. صدها مورد تصمیم گیری باید بر اساس مفاهیم بدست آمده گرفته شود و این زمانی ممکن است که ابزار تصویر ساز دارای امکاناتی همچون بارگذاری فعّال، حذف/آپلود/ویرایش پویا و دیگر کنترل های بهینه ساز دیتا باشد. کمبود دسترسی مستقیم به حافظه میتواند یکی از دلایل عدم پاسخگویی سریع ابزار باشد؛ بنابراین از دسترسی مستقیم به حافظه جهت نتیجه گیری سریع و افزایش شتاب در تحلیل دیتاهای پیچیده اطمینان حاصل کنید.

5  همبستگی بموقع تیم کاری

موارد متعددی وجود دارد که اعضای تیم فنّی درباره مفاهیم یا درباره داده های مورد بحث نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند. ارتباط متقابل راه مناسبتری نسبت به جمع آوری و ارسال اطلاعات بصورت فایل ها یا اسناد آماری و یا اسکرین شات ها برای نتیجه گیری بهتر است. به دنبال این امکانِ مهم درون ابزار تصویر ساز خود باشید تا نتیجه گیری، سریع و مؤثر باشند.