آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


چرا دیتا بیس های تحلیلی Analytical Databases مهم شدند؟

چرا دیتا بیس های تحلیلی Analytical Databases مهم شدند؟
1397/12/15

نویسنده : bi-survey.com/analytical-databases

چرا دیتا بیس های تحلیلی Analytical Databases مهم شدند؟

گسترش محبوبیت دیتا بیس های تحلیلی در سال های اخیر عمدتا بدلیل محدودیت ها در (OLTP (Online Transaction Processing دیتا بیس های موجود رابطه ای و چند بعدی، بعنوان تکنولوژی بکار رفته در پایگاه داده هاست.


برای مدت ها پایگاه داده ها از تصمیم های تاکتیکی پشتیبانی میکرد. شماری از مصرف کنندگان و حجم داده ها در محدودیت باقی میماندند و داده ها معمولاً در طی عملیات بروز میشدند و این باعث کندی عملکرد میشد.

در سال های اخیر تقاضای شرکت ها در دو حوزه تاکتیکی و عملیاتی به تدریج بالا رفت.

اشتیاق به سرعت بیشتر عملیات در کلیه کسب و کارها، متد های پیشرفته آنالیز و همچنین بروز رسانی داده ها (کاهش تأخیر) فشار زیادی را بر دوش معماری پایگاه داده تحمیل کرد. آنها نمیتوانند دپارتمان های مختلف را با مدیریت منعطف و کارآمد دیتایی که امروزه مورد نیاز است هماهنگ کنند.

اکنون بجای گزارشهای آماری، کسب و کارها ها به دنبال سرعت در ارائه دیتا، پردازش و آماده سازی دیتا از بخش IT، و افزایش انعطاف پذیری بموقع تحلیل (مانند BI خودکار) هستند و نیاز دارند که به سرعت به تغییرات و نیازهای جدید پاسخ گو باشند.

تجدید نظر در معماری دیتای موجود مؤلفه مهمی برای پیش نیازهای مدیریت دیتای هوشمند و منعطفی است که نیاز های جدید و نوظهور تکنیکی ایجاد میکنند.

استفاده از "کلان داده ها" در گرو تغییرات اساسی، مفهومی و تکنیکی است. نیاز اصلی در این زمینه، قابلیت آنالیز قابل جستجو از منابع دیتای پایه-فارغ از کیفیت-و اطمینان از حجم دیتاییست که توسط بخش IT تهیه شده است.

عامل دیگری که فشار را بر رویIT و مدیران BI افزایش میدهد و دیتا بیس های تحلیلی را به بحث میگذارد، هزینه های بالای محیط انبار دیتای فعلی است.

برای نشان دادن مشکلات و نیاز های رو به رشد محیطی، بنظر میرسد دیتا بیس های تحلیلی در حال ساخت یک مجموعه مناسب جهت حل مشکل میباشند: آنها برای هوش تجاری کلاسیک و تقاضا برای کلان داده ها، راه حل کاربردی، قابل تعمیر و عملکرد بهتر در قیمت پایین تر را ارائه میدهند (شاید با ترکیب اجزای اضافی نرم افزار هایی مثل Hadoop یا Spark).

این تکنولوژی ها بدلیل کاهش قیمت سخت افزاری به صرفه تر میشوند، همزمان سرعت پردازش آنها بالاتر میرود. این تکنولوژی ها میتوانند دیتا های بسیار پیچیده را سبک تر کنند و در نتیجه انعطاف پذیری مدیریت دیتا را افزایش میدهد.