آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


مفهوم Smart Visualization چیست؟

آیا نمایش هوشمند کاربران را هوشمندتر می کند؟
1397/06/07

نویسنده : dataversity.net

مفهوم Smart Visualization چیست؟

استفاده از Smart Visualization یا نمایش هوشمند می تواند بطور قابل ملاحظه ای هوشمندی تجاری، استخراج اطلاعات و تجزیه تحلیل شما را بهبود ببخشد.


کاربران با ابزارهای نمایش هوشمند می توانند اجزای متعدد دیتا را جمع آوری کنند و در جهت درست ارائه دهند. ارائه نتایج با این روش تشخیص مشکلات، مشاهده رویه ها و الگوها و اجزای ریز اطلاعات که باعث برتری رقابتی می شوند را آسانتر می کند. سرنخ جایی در میان نمودارها قرار دارد و نمایش هوشمند به کاربران اجازه می دهد آن را بیابند.
کاربر می تواند یک "داستان" موثر را با این روش خلق و ارائه کند. در این داستان منابع متعدد اطلاعات به شکلی فعال و چندسویه برای دستیابی به راه حل پیشنهادی و دیتای مورد نیاز برای پشتیبانی از تصمیمات اخذ شده به کار گرفته می شوند. یک ابزار نمایش هوشمند عالی به کاربران اجازه می دهد در یک فضای Self-Service با نرم افزار تحلیلی خود کار کنند در حالیکه روش های مناسب نمایش اطلاعات توسط نرم افزار به آنان براساس نوع، حجم، ابعاد، الگوها و ماهیت دیتا پیشنهاد می شود.
در نمونه های قدیمی تر نمایش دیتا، نوع نمودارها و گرافها را کاربران انتخاب می کردند و این خود بخشی از زمان تصمیم گیری را به خود معطوف می کرد ضمن آن که ممکن بود انتخاب نادرست دسترسی به راه حل درست را به تاخیر بیندازد. اما نمایش هوشمند با ارائه پیشنهادات مناسب به کاربر اجازه می دهد روش نمایشی مناسب را بدون نیاز به مهارت فنی یا آموزش های طولانی مدت و هزینه بر انتخاب کند. نمایش هوشمند قابلیتی بسیار فراتر از نمودارهای عادی میله ای و پای ارائه می کند و از روش های خلاقانه برای بهترین شکل نمایش اطلاعات استفاده می برد.
آیا نمایش هوشمند کاربران را هوشمندتر می کند؟
قطعا کاربران تجاری به خودی خود هوشمند هستند. آنها از مهارت و دانش خود برای دنبال کردن وظایف اخذ تصمیمات مناسب با نقش سازمانی خود استفاده می برند. آنچه عمدتا فقدان آن در این میان احساس می شود داشتن "تصویر کامل" است. در یک سازمان معمولی دیتا حجم قابل توجهی دارد اما بیشتر اوقات یا بطور کامل در دسترس نیست یا ابهام دارد و در نتیجه تیم کاری مجبور است بر اساس نظریات، حدس یا آنچه قبلا انجام می شده تصمیم بگیرد. نمایش هوشمند مثل هوش تجاری این فرصت را به شما می دهد که اطلاعات صحیح را در زمان صحیح و با نمایش صحیح در اختیار داشته باشید.
به پیش بینی گارتنر در گزارشی که در سپتامبر 2017 منتشر شده، تا سال 2020 پلتفرمهای تحلیلی مدرن هوش تجاری شامل قابلیت های جدید هوشمند/افزوده، غیرنسبی، جستجو و نمایش در یک بسته و قالب یکجا خواهند بود. با تحول این ابزار فرصتهای بیشتری برای تحلیل خلاقانه و بهبود درک کاربران تجاری از تحلیل ها و کاربرد تکنیکهای متنوع ایجاد شده و این اطمینان حاصل می شود که هر کاربر تجاری دانش خود را بهینه کرده و به عنوان دارایی محوری یک سازمان عمل کند.