آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


چگونه به تسخیر در آمدن Tableau توسط Salesforce بر روی عملکرد آنها تأثیر خواهد گذاشت؟

چگونه به تسخیر در آمدن Tableau توسط Salesforce بر روی عملکرد
1398/04/09

نویسنده : Peter Sayer, CIO of IT News اخبار

چگونه به تسخیر در آمدن Tableau توسط Salesforce بر روی عملکرد آنها تأثیر خواهد گذاشت؟

این معامله برای کاربران Salesforce.com خوشایند است و بطور کمتری برای کاربران Tableau


سایت Salesforce.com پیشنهاد 15.7 میلیارد دلاری برای خرید نرم افزار Tableau داده و این باعث ایجاد نگرانی هایی برای بسیاری سازمان ها و نحوه عملکردشان شده است. طبق نظر تحلیلگران بازار، این رویکرد به نحوه استفاده شرکت ها از پلتفرم های Tableau بستگی دارد.

کاربران پلتفرم ارتباط با مشتری Salesforce همگی مدل SaaS این شرکت را برگزیده و داده های خود را بر روی فضای ابری ذخیره کرده اند، اما شرکت تنها به تقاضاهایی که خواستار استفاده از ابزارهای پیشرفته تحلیل هستند پاسخگوست، به همین خاطر کسب و کارها در گذشته به سوی شرکت هایی مانند Tableau کشیده شدند. نرم افزار تصویر سازی و تحلیل آن برای استفاده در محل ساخته شده بود، اما اکنون شرکت ها بطور روز افزون سرورهای Tableau را بر روی فضای ابری شرکت هایی چون Amazon، Google یا Microsoft مستقر میکنند و شمار بسیاری نیز مدل SaaS آنلاین Tableau را بکار میگیرند.

Doug Henschen معاون و تحلیلگر ارشد در مؤسسه تحقیقاتی Constellation میگوید:"حدود یک سوم کاربران از استقرار داده هایشان در فضای ابری بهره میگیرند."

طبق گفته Liz Herbert معاون و تحلیلگر ارشد مؤسسه تحقیقاتی Forrester، آندسته از کاربران Salesforce که هنوز Tableau را استفاده نکرده اند بیشترین سود را از این حاکمیت خواهند برد.

او ادامه میدهد:"بسیاری از مشتریانی که من با آنها کار کرده ام بدنبال یک ابزار ساده، آسان و کاربر-مدار میگردند تا محتوای بهتری را از پلتفرم های بسیار پیچیده بیرون بکشند، اما آنها نمیخواهند به دفعات به سراغ شریک تجاری دیگر یا یک شخص سوم مانند Tableau بروند، چون خواستار افزایش ریسک و معرفی فروشنده کوچکتر نیستند."

اما بخش Tableau شرکت Salesforce این نگرانی ها را افزایش میدهد.

Salesforce منابع بیشتری برای سرمایه گذاری در جهت توسعه خود دارند و علاقه مندی در بدست آوردن اطمینان جای خطایی نمیرود.

مشتریان تازه وارد کمترین میزان تغییرات را خواهند دید، حداقل در ابتدا، Salesforce با مرکزیت سان فرانسیسکو اجاره خواهد داد تا Tableau که مرکز آن در سیاتل است بطور مستقل به کار خود ادامه بدهد.

Boris Evelson، همکار Herbert و معاون مدیر عامل و تحلیلگر ارشد در مؤسسه تحقیقاتی Forrester میگوید مدیران انفورماتیک که از Tableau و Salesforce استفاده میکنند در آینده نزدیک احتیاجی به انجام عمل خاصی ندارند.

او می افزاید:"واضح است که Salesforce هوشمندانه عمل میکند، آنها آنچه را که بدرستی کار میکند تغییر نمیدهند، و نیازی به گفتن نیست که Tableau کارش را درست انجام میدهد."