آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


هوش تجاری راه را برای شما روشن میکند، راه حل صنایع داروسازی

هوش تجاری راه را برای شما روشن میکند، راه حل صنایع داروسازی
1398/08/18

نویسنده : dundas.com/solutions/industry

هوش تجاری راه را برای شما روشن میکند، راه حل صنایع داروسازی

عملکرد فروش منطقه ایِ داروهای جدید را دنبال کنید؛ عرضه کنندگان خارجی ناشناخته را مدیریت کنید؛ کنترل کیفیت و تولید را ساده سازی کنید.


داشبوردها، ابزارهای اندازه گیری برای کاوش در لایه های کسب و کارتان را در اختیار شما قرار میدهد. تصور کنید که داده های منطقه ای و سرزمینی بخش های فروش و بازاریابی سازمان، مدیریت فعالیتهای بازاریابی و نیروی فروش، یا قابلیت دسترسی به کنترل کیفیت و شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را با یک کلیک در اختیار داشته باشید.

 

فروش بر حسب سرزمین

اطلاعات نسخه ها مانند IMS، NDC، Verispan و Scott-Levine و سایر داده ها را  با بهترین فروش خرده فروشی ها ترکیب کنید تا قادر باشید فروش را بر حسب مرز بندی ها و برند مورد نظر زیر نظر داشته باشید. این اطلاعات را با تیم های خود به اشتراک بگذارید تا هدفگذاری و پاداش ها را ارتقا دهید و برنامه های بازاریابی و نمایندگی های فروش جدید را تعیین کنید.

 

تحلیل سود و زیان

یک داشبورد میتواند برای بهبود عملکرد سود و زیان در سطح سازمان، بر حسب نمونه اولیه یا یک برند خاص بکار گرفته شود. عملکرد برندهای جدید را با نگاه کردن به مجموع اجناس در اختیار قرار داده شده، سهم بازار، تخفیف داده شده به انبار خرده فروشی ها، همچنین با سطح سهم مغازه ها و نمونه های باقیمانده (برای مجموع مناطق) در آنها، میتوان ملاحظه و تحلیل کرد.

 

مدیریت ریسک

یک سیستم ارزیابی ریسک برای زنجیره تأمین جهانی خود برای داروهای جدید و یا تأمین کنندگان خارجی راه بیندازید. یک داشبورد

میتواند برای تحلیل تغییراتِ پروسه ای خاص جهت رسیدن به استانداردهای کیفی استفاده شود.

 

کنترل کیفیت

زمان خدمات و راهبری آزمایشگاه خود را با استفاده از پیگیری تکنسین ها و نیروی تحویل کالا، کاهش دهید. نتایج ممیزی استانداردهای FDA و COSHH را به منظور اطمینان از به موقع تکمیل شدن تغییرات، زیر نظر بگیرید. داده های انجام به موقع کار به منظور کاهش هزینه ها، شکایات مشتریان و  OOS (محصول خارج از برنامه) و OOT (محصول خارج از روند بازار) را زیر نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات، استانداردهای کیفی را کسب کرده اند.