آدرس : خیابان شیراز جنوبی - پلاک 20
مجتمع سبز - طبقه هشتم - واحد جنوبی
کد پستی: 1436953969
 
تماس با ما : 88058327-021
ایمیل : info@kankashgaranco.com


بهترین تمرینات برای استقرار BI خودکار در Qlik Sense (بخش2)

بهترین تمرینات برای استقرار BI خودکار در Qlik Sense (بخش2)
1398/11/16

نویسنده : Amey Varangaonkar

بهترین تمرینات برای استقرار BI خودکار در Qlik Sense (بخش2)

جهت بهره گرفتن کامل از این ابزار، بخش IT باید محیط کار را آماده و کاربران حرفه ای سازمان را شناسایی کند و آنها را متقاعد کند تا از این تکنولوژی استفاده کنند.


شناسایی کاربران کلیدی از گروههای کاربران دیگر بسیار حیاتی است

برای بکارگیری قویتر این ابزار، IT نیازمند مهیا کردن محیط کاری و شناسایی کاربران اصلی در سازمان و قبولاندن به آنها جهت استفاده از این تکنولوژی است. بسیار مهم است که آنها بطور ویژه ای حمایت شوند، مخصوصاً در ابتدای کار، و همینطور باید به انها اجازه داده شود تا راه اندازی این تکنولوژی را خود بعهده بگیرند تا اینکه بخواهید قوانین را به آنها تحمیل کنید. نظارت باید وجود داشته باشد، اما کاربران حرفه ای نباید احساس کنند در محدودیت قرار گرفته اند. هنگامیکه توانستید رضایت آنها را بدست آورید، بکارگیری این تکنولوژی برای دیگر کاربران بسیار ساده تر است.

Qlik Sense نسخه های نمایشی کارآمدی دارد 

تحلیل داده ها، تصویر سازی متقاعد کننده و واکنش های Qlik Sense چیزی است که تقریباً همه را راضی میکند. یک کسب و کار قصد دارد داده های خود را بطور تجمیعی و غربال شده به شکل یک داشبورد زیبا و کارآمد مشاهده کند. از لحظه ها استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد نسخه های نمایشی را اجرا کنید و سطح هوشیاری از اینکه میتوان یک فرهنگ داده محور را در سازمان جا انداخت، ارتقا ببخشید. حتی داشبوردهای ساده Qlik Sense هم مردم را به وجد میاورد و خلاقیت آنها را برای استفاده در مواردی که نیاز به تحلیل داده جهت ارزشمند تر شدن دارد را سرعت میبخشد.

همکاری را ارتقا دهید

به اشتراک گذاری امری ارزشمند است. این تنها به مفاهیم، که شوق فهمیدن چیزی جدید است محدود نمیشود، بلکه به چگونگی استخراج مطالب جدید از آن مفاهیم هم کاربرد دارد. مردم رموز کارشان را نزد خود نگه میدارند، اما این مخالف سازندگی است. مهم است که کاربردها، تصویر سازی ها، و داشبوردهایی که با Qlik Sense تولید میشوند را هر از گاهی برای بقیه کاربران Qlik Sense نیز به نمایش درآورد.

موفقیت استفاده از Qlik Sense در سازمان را اطلاع رسانی کنید

اگر Qlik Sense در پروژه ای با موفقیت کار کرد، این خبر را به دیگران هم بدهید. یک داستان از موفقیتها بسازید و نسخه های انجام شده داشبوردها توسط Qlik Sense و تحلیل آنها را به بقیه پیشنهاد دهید. بخش IT از نظر تاریخی در ارائه پیشرفت کار، بد عمل میکنند، که این مانع بهره وری است. تحلیل داده ارزش بسیاری برای سازمان تولید میکند و نباید در ارائه آن به دیگران تردید کرد. به قول محمد علی کلِی: اگر چیزی صحیح است نیازی به لاف زدن نیست.

خط مشی ها در طراحی و واژه شناسی را معرفی کنید

از تله هایی که باعث دگرگونی اشکال داشبوردها میشود بوسیله برقراری یک محیط متحد الشکل مداوم برای اپلیکیشن ها که شامل واژه شناسی و تمرینات عملی هم میشود جلوگیری کنید. از دسترسی راحت تمام کاربران به اسناد اطمینان یابید. همچنین، قالب های از پیش طراحی شده همراه با برگه های نمونه را آماده کنید تا کاربران آنها را نشر دهند و اصلاح کنند و در نهایت به طراحی ها اضافه کنند.

از کاربران بی تجربه تر در برابر پیچیدگی ها محافظت کنید

هرگز کاربرانی که تجربه توسعه نرم افزار ندارند را سر در گم نکنید. کاربران باهوش اما بی تجربه را با استفاده از داده ها و قالبهای نمونه، که شامل کتابخانه ای از مقیاس ها، دامنه ها و مصور سازی های (Master Key Items) از پیش تعریف شده است توانمند سازید. بدانید هرآنچه که برای کاربران حرفه ای Qlik Sense یا کاربران قدرتمند، براحتی قابل درک است لزوماً برای سایر کاربران قابلیت فهم آسانی ندارد. صبور و ممنون باشید از پیشنهادات آنها و درک درستی از روش فکری یک کاربر معمولی در کسب و کار داشته باشید.